Loading…

Skupujemy Samochody - Skup Aut za Gotówkę Warszawa i Okolice

Skup samochodów za Gotówkę - Skup samochodów używanych Warszawa ➤ Sprawne, powypadkowe, uszkodzone ➤ Wszystkie marki, Gotówka od ręki. Transport i darmowe wycena w 24h. Sprawdź!
Sprawdź nas!

45 thoughts on “Zakup na firmę a prywatnie – czy warto brać fakturę na każdy towar?

 1. Tylko dodam to od siebie, że jest wiele producentów, którzy sobie zastrzegają nie raz brak gwarancji, tak jak np. przy dużym AGD… W sklepie nie raz przychodzą rozruszeni "Przedsiębiorcy", że jakby wiedział to by nie brał na fakturę. Więc są i plusy i minusy 🙂

 2. Ludzie nie rozumieją tak prostych rzeczy, zabierają się za prowadzenie firmy, firma w ciągu roku upada i płaczą że w tym kraju nie da się prowadzić firmy

 3. A co jeśli ten telefon potem chce sprzedać? Muszę doliczyć vat i odliczyć podatek dochodowy. Czyli odwrotna sytuacja jak przy zakupie. Nie jest to takie fajne jak się wszystkim wydaje. To nie Twoja własność tylko firmy. Przedsiębiorca oprócz tego że odlicza podatki to także je płaci

 4. W każdym odcinku pan Eryk Skłodowski zaprasza do kontaktu, a gdy dzwonię do kancelarii, to się dowiaduję, że odpowiedź na najprostsze pytanie, to koszt 500,00 PLN.

  To takie trochę naciągane. Nikt w tej kancelarii nie potrafi odpowiedzieć na absolutnie żadne pytanie, jeśli wcześniej nie przeleje się im co najmniej pięćset złotych. Wstyd.

 5. Nie prowadzę jeszcze działalności. Jak to jest w końcu. Dajmy na to, że zleciłem wykonać komuś stronę internetową za 10000zł. To jest oczywiście mój koszt, więc odliczam sobie tylko 19% od podatku(1900zł), a nie 100%(10000zł)? Przecież np. jeśli chodzi o raty leasingowe to odlicza się 100%.

 6. a jak wygląda sprawa na dzialnosci nierejestrowanej? chcemy spróbować jej i sprawdzić czy biznes wypali. Ale do rzeczy kupiłem na fv ale bez VAT certyfikowane matki pszczele celem ich dalszego rozmnażania. prywatnie posiadam mała pasiekę ale nie mam żadnego dokumentu zakupu Uli czy też pszczół. pytanie czy mogę łączyć takie coś że będę sprzedawać matki pszczele które rozmnożę ale muszę do tego wykorzystać pszczoły które już mam..? czy tak można?

 7. Wszystko to racja zakładając, że firma wykazuje zysk i ma podatki do zapłacenia. Jeśli firma nie wykazuje zysku i nie płaci podatków to nie ma od czego odliczyć kosztów. Może warto o tym powiedzieć:)

 8. przy małych wartościach nie warto brać faktury bo są koszty księgowania takiej faktury. Generalnie biorę fakturę tylko przy zakupach powyżej 30 – 50 zł w zależności czy jestem w bazie czy muszę podawac dane firmy). Ksiegowy i tak chce 4 – 8 zł od zaksięgowania faktury

 9. Ok ale co z sytuacją kiedy, z różnych powodów, odliczyliśmy już max VAT i podatku (w sensie tyle ile w danym okresie udało nam się "wyprodukować")? Czy to można rozliczyć w kolejnym okresie?

 10. zapomniał Pan wspomnieć że jako firma tracę prawa konsumenta/gwarancje i inne tego typu mecyje.
  np teraz jestem w tego typu sytuacji. zamówiłem nawilżacz na fakturę. kurier paczki nie przywiózł. faktura już wystawiona. 2tyg mijają.
  i co teraz? sklep ma dupie jak na razie. a ja mam zmartwienie o niezapłaconą fakturę.

 11. Nie rozumiem, jak można kupić bez VAT? Przecież VAT i tak będzie wliczony w cenę, a czy go odpiszę, czy nie to inna sprawa, więc nie ma tego przykładowego zakupu na 10 tys.+vat, bo zawsze muszę ten vat zapłacić.

 12. Panie Eryku ten przykład to nic. Nie dawno miałem lepszy przykład. Klient wprowadził do ewidencji samochód za 30 000 zł taką mi fv dostarczył. Po 2 latach sprzedał ten samochód za 32 000 zł. ?? Zapytałem jakim cudem? Okazało się że za samochód zapłacił 50 000 zł ale aby sprzedawca nie płacił podatku to fv wystawił na 30 000. No to fajnie powiedziałem mu, zapłaciłeś podatek za niego.

 13. A co jeśli przedsiębiorca w ogóle nie używa pieniędzy, tylko wymienia się z kontrahentami i pracownikami towarami i usługami?
  Do tego nie ma zarejestrowanej działalności, ani konta w banku ani adresu, tylko mieszka w przyczepie kempingowej, podróżując po Europie i nie spędzając w żadnym państwie więcej niż 3 miesiące w ciągu roku?

 14. OK, ale co się dzieje, jeżeli przykładowo, po roku cz dwóch zamykamy działalność? w sensie co z tym vatem i dochodowym który odliczyliśmy za telefon? trzeba go potem zwrócić do US przy zamykaniu działalności czy jak?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!