Loading…

Skupujemy Samochody - Skup Aut za Gotówkę Warszawa i Okolice

Skup samochodów za Gotówkę - Skup samochodów używanych Warszawa ➤ Sprawne, powypadkowe, uszkodzone ➤ Wszystkie marki, Gotówka od ręki. Transport i darmowe wycena w 24h. Sprawdź!
Sprawdź nas!

Leasing w jednoosobowej działalności



Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą często zastanawiamy się, w jaki sposób sfinansować pojazd niezbędny do prowadzenia biznesu. Wśród najpowszechniejszych opcji wymienia się m.in.: zakup za gotówkę, kredyt, a także leasing. Dlaczego warto wybrać leasing na firmę jednoosobową, jakie korzyści można uzyskać i z czym należy się liczyć? Która forma leasingu okaże się atrakcyjniejsza dla jednoosobowej działalności gospodarczej? Sprawdźmy co na to nasz ekspert 👇🏻👇🏻

Gotówka za Samochody

40 thoughts on “Leasing w jednoosobowej działalności

  1. Wszystko fajnie, ale polski ład sporo namiesza. Takie "machlojki" już nie będą możliwe i co ciekawe jesteśmy chyba jednym krajem w UE, który w ogóle na takie coś pozwalał.

  2. Nie do konca się zgadzam gdyż auto prywatnie sprzedam za 60000 a auto na firmę za tyle netto … jego wartość będzie większa jeśli wystawie fv … więcej jest osób które chcą kupić na fv23 niż na umowę kupna sprzedaży … 🙂 korzystniej owszem jest wykupić jednak te wyliczenia nie do konca są ok

  3. czy jest sens brania leasingu będąc na karcie podatkowej z czynnym vatem? czy Vat odpisywany z rat kredytu trzeba później zwrócić, jeśli wykup jest na osobę prywatną? jestem prawie przekonany, że tak, aczkolwiek nie mam pewności.

  4. A czy w tych 6 miesiącach po wykupie na osobę prywatną mogę brać faktury na paliwo, naprawy na firmę i sprzedać po 6 miesiącach bez podatku. Bedzie to auto prywatne, ktore czasem używałem do jakiś potrzeb w firmie.

  5. Po Nowym Ładzie ten sposób/patent będzie nie możliwy, będzie trzeba brać krótszy leasing następnie eksploatować/amortyzować w firmie przez 5 lat aby następnie przenieść własność na prywatną, boli dupsko polityków że przedsiębiorczy jeżdżą lepszymi autami od nich bo napisać taką ustawa mógł tylko zazdrosny wariat, przecież o to chodzi aby brać coraz nowsze auta sami lobbują dopłaty do elektryków a to po części opiera się na leasingu aby ludzie brali takie auto następnie sprzedawali brali kolejne biznes się kręci to trzeba jednak ukrócić… porażka no ale tak działa komunizm

  6. A co w przypadku kiedy wykupuję to auto jako auto prywatne, ale korzystam z niego w działalności, bo można przecież korzystać z auta prywatnego w JDG. Czy wtedy sprzedając auto prywatne, zapłacę jakiś podatek?

  7. Czyli jak kupie samochód za 100 000 wpłacę 40 0000 zwrotu będzie 26 500 wykup prywatny i jak go sprzedam za 60 000 to wyjdzie ze jeździłem nowym samochodem na którym straciłem 13 500? znaczy nie straciłem bo zarobił na siebie 🙂

  8. Czy przy wykupie na użytek prywatny, mogę później wrzucać 20% kosztów i 50% VAT jako użytek prywatny i po 6 msc sprzedać bez PIT i VAT ? (chodzi mi o stare zasady, a nie nowy ład)

    W 2:14 Pan Eryk mówi żę nie ma żadnych kosztów, ubezpieczenia, paliwa, napraw.
    Znajduje sprzeczne informacje na ten temat i szukam potwierdzenia.

  9. Mam pytanie. Nowy ład zmieni zasady wykupu. A co z darowizną? Np. kończy się leasing, wykupujemy auto i oddajemy je rodzicom w formie darowizny. Następnie rodzice sprzedają samochód na umowę kupna sprzedaży. Cała kwotę, za która sprzedali auto oddają nam w formie darowizny. Czy to będzie ok z punktu widzenia urzędu skarbowego?

  10. Czy można wykupić auto na firmę i nie wprowadzić do firmy. I po pół roku sprzedać. Czy ma to znaczenie czy wykupi się na firme czy prywatne nazwisko. Bo moim zdaniem nie ma. Tylko to czy się go do firmy wprowadzi.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!