Loading…

Skupujemy Samochody - Skup Aut za Gotówkę Warszawa i Okolice

Skup samochodów za Gotówkę - Skup samochodów używanych Warszawa ➤ Sprawne, powypadkowe, uszkodzone ➤ Wszystkie marki, Gotówka od ręki. Transport i darmowe wycena w 24h. Sprawdź!
Sprawdź nas!

Umowa? Faktura? Jak kupić samochód? #MOTO DORADCADziś o formach zakupu samochodu? Czy faktura zastępuje umowę? Odpowiadam na Wasze najczęstsze pytania.

FACEBOOK : https://www.facebook.com/youtubemotodoradca/
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/motodoradca/

LINK do umowy : http://motodoradca.tv/polecane/

Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, w polu dyskusja, czy też w grupie „moto doradcy”, w innych kwestiach wspolpraca@motodoradca.tv

Gotówka za Samochody

24 thoughts on “Umowa? Faktura? Jak kupić samochód? #MOTO DORADCA

 1. witaj Waldku to nie jest zawiłe tylko osoba niepełnosprawna do dokumętów w skarbówce musi dołączyć kopię orzeczenia  o grupie inwalickiej i na tej podstawie jest zwolniona  z opłaty dwa procent  od wzbogacenia się

 2. cześć dzisiaj byłem w US pokazałem fakturę aby jednak upewnić się czy trzeba płacić 2% pani w okienku popatrzyła na papiery i mówi że nic nie trzeba płacić ani wypełniać pcc.

 3. Proponowałbym film związany z rejestracją samochodu sprowadzanego. Czy jest jakaś różnica pomiędzy rejestracją samochodu z Niemiec czy np. Francji bądź USA? Jakie dokumenty powinno się mieć oraz jakie czynności trzeba wykonać nim odbierze się tradycyjny polski dowód rejestracyjny. Pozdrowienia dla Pana Waldka.

 4. Szanowny Panie Waldku, zrobiłby pan wady i zalety o Hondzie Accord VII.
  Przymierzam się do zakupu takiego autka i jestem ciekaw pana fachowej i
  rzetelnej opinii o tym samochodzie. Pozdrawiam 🙂

 5. Panie Waldemarze, kiedy Pan będzie mówił o radiu w samochodzie. Mowa o analogowym AM (w tym fale długie oraz średnie), analogowym FM, cyfrowym radiu (w tym wypadku najpowszechniejszym w Europie standardzie DAB+), internetowym radiu, a nawet hybrydowym radiu (jako połączenie radia internetowego z tradycyjnym [analogowym FM, cyfrowym DAB+] {np. RadioDNS}). Jeśli nie było to czy będzie nagrany taki odcinek?

 6. jak kupujesz auto na umowę i potem "wcielasz" to auto w firmę to przed sprzedażą żeby nie zapłacić VAT od auta jednym pismem księgowym wycofuje się auto z firmy i można sprzedać auto na zwykłą umowę, sytuacja tylko jeśli kupiliśmy auto na umowę a nie na fakturę VAT

 7. "Faktura zastępuje umowę" – wybacz, ale to kompletna bzdura. Faktura to dokument księgowy. Umowa to czynność prawna między co najmniej dwiema stronami. To są dwie całkowicie odrębne sprawy, więc jedno nie może zastąpić drugiego. Jeśli sprzedajesz/kupujesz auto, ZAWSZE zawierasz umowę (w tym przypadku umowę sprzedaży), z tym że nie musi być to umowa pisemna, może być np. ustna. Jeśli więc sprzedawca wystawił Ci fakturę, ale nie spisaliście umowy, to OK – umowa została zawarta w formie ustnej. Natomiast nie ma absolutnie niczego dziwnego w kombinacji faktura + umowa – jest to nawet bezpieczniejsze, bo w razie jakiegokolwiek sporu ze sprzedawcą/kupującym łatwiej jest ustalić, na co się tak właściwie strony umawiały.

 8. Witam mam mega ważne pytanie!
  Posiadam golfa IV 99r 1.6 SR 8 V jak wiadomo silniki te biorą olej według normy VW 800ml-1L/1000km – sprzedaję to auto, w umowie mogę napisać że auto według normy VW bierze oleju do 1l/1000km? (moje bierze mniej ale bierze) czy to dobre zabezpieczenie się mnie i kupującego?

 9. !!UWAGA CYTUJĘ !!!

  Vat Marża komis/firma – to jest faktura jeżeli komis odkupił samochód od osoby prywatnej czyli nie ma vatu na tym pojeździe i on może wtedy wystawić fakturę vat marża.

  Vat 23% – wszystkie nowe samochody są sprzedawane na taką fakturę, po leasingowe czy auta które były w firmie na pełnym vat.

  Zrób filmik lub napisz tutaj co z tym tematem zrobić. Chcę wczoraj kupić samochód, samochód lalka cena 3k-4k niższa niż rynkowa. Viny nie winy genralnie wszystko gra, samochód ładny nie poobijany sprawny, można wjechać na kontrolę pojazdów. Praktycznie kupuję ale, mówię podjadę za 2 dni bo akurat słabo z czasem było.

  Auto zostało wylicytowane na portalu cars on the web sprzedawca pokazał mi nawet tą licytację ale:

  Sprzedający chce mi wystawić fakturę vat marża, ale w brifie ostatnią osobą jaka widnieje jest firma Aucotras GMBH. ( doczytałem, że firma miała założoną sprawę za przekręty na autach na 11 mln euro – ale w sumie to tylko dodatek). Z mojej wiedzy wynika, że powinienem kupić auto na vat 23% i jeżeli tak bym kupił to mam czyste ręce tak ?

  Nie obchodzi mnie ten samochód i jego stan interesuje mnie tylko to czy jeżeli bym je kupił to mam skarbówkę za 2/3 miesiące na głowie czy nie? Bardzo proszę o odpowiedź bo szukam swojego pierwszego auta. Pozdro !

 10. Dlaczego uzywane samchody, ktore maja w dowodzie vat 1 sa tansze od takiego samochodu od osoby prywatnej bez vat 1 w dowodzie? Czy sa jakies dodatkowe koszty dla kupujacego z vat 1 w dowodzie? O co w tym chodzi?

 11. Jak komis sprzedaje auto na fakture marża to daje nowemu kupującemu swoją umowe z poprzednim właścicelem ? i tak samo jest jak komis kupuje na siebie w de to też daje te umowe jak sprzedaje dalej w PL ?

 12. Jak postąpić w następującej sytuacji: kupiłem auto na FV od przedsiębiorcy i kupiłem je na swoją firmę. Trafiła mi się okazja. Przed upływem 6 miesięcy chce auto sprzedać z zyskiem osobie fizycznej nie będąca przedsiębiorcą.
  Rozumiem, że wystarczy wystawić Fakturę VAT? Bez umowy kupna – sprzedaży? A co z kasą fiskalna ? Czytałem że wówczas potrzebuje nabic taka sprzedaż dodatkowo na kasę fiskalną. To prawda?

 13. Cześć, mógłbyś proszę odświeżyć link do proponowanej przez Ciebie umowy? Bardzo by mi to pomogło zwłaszcza, że Twoja będzie bardzo rzetelna.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!