Loading…

Skupujemy Samochody - Skup Aut za Gotówkę Warszawa i Okolice

Skup samochodów za Gotówkę - Skup samochodów używanych Warszawa ➤ Sprawne, powypadkowe, uszkodzone ➤ Wszystkie marki, Gotówka od ręki. Transport i darmowe wycena w 24h. Sprawdź!
Sprawdź nas!

Czy samochód jest dobrym źródłem kosztów w firmie?Zapraszamy na krótki instruktaż, w którym m.in.

🔹 Sposoby rozliczenia samochodu osobowego w firmie
🔹 Ryzyko związane z darowizną auta wniesionego do firmy
🔹 Ewidencjonowanie auta w środkach trwałych by odliczyć koszty
🔹 Co to jest amortyzacja auta
🔹 Auto służbowe do celów prywatnych

Piszcie w komentarzach na jakie tematy prawno-podatkowe chcecie oglądać filmy.

Gotówka za Samochody

38 thoughts on “Czy samochód jest dobrym źródłem kosztów w firmie?

 1. Ale przecież US nie patrzy za bardzo ma umowę, bo dużo osób celowo zaniża cenę na umowie żeby zapłacić mniejszy pcc. Oni mają katalog cen rynkowych danego rocznika i jeśli cena odbiega znacząco płacisz tyle ile jest w katalogu.

 2. Ja widzę to tak, zapierdalam parę lat place podadki następnie kupiłem z uzbieranych pieniędzy auto i zaś podatek bo kurwy w rządzie nie mogą się na żreć, i exploatacja place składkę OC no bo trzeba mieć ubezpieczenie a w ty też podatek, naprawy po mojej stronie też od części i robocizny w warsztacie podatek , sprzedaje auto też podatek i na co wychodzi na gówno, bo jak np oszczędzałem pieniądze załóżmy kupowałem tańsze produkty spożywcze, nie jeździłem na wakacje itp. Przy ekspedycji to samo, i przy sprzedaży to samo tak więc pierdolić płacenie podatków i ten żydowski rząd…..

 3. a jak wyglada darowizna od brata auta wartości 120tys składa się do 6 m-cy SD Z2 czy jeszcze trzeba będzie coś tym złodziejOM zapłacić?
  przypominam ze jesteśmy rodzeństwem i nie posiadamy firmy

 4. Projekty ustaw podatkowych z nowego ładu "przynoszą" Państwu temat na nowy film. Szczególnie ciekawym zagadnieniem jest ocena, czy transakcja sprzedaży auta wykupionego z leasingu do majątku prywatnego w 2021, będzie opodatkowana jak dochody w jdg gdy do sprzedaży dojdzie po pół roku od wykupu, ale już w 2022 czyli potencjalnie pod rządami nowych ustaw podatkowych.

 5. Najlepsze to 5 lat po zdjecou ze środków trwalych. A ile trzeba czekać zeby VATu nie płacić przy sprzedaży auta i po zdjęciu auta z ewidencji środków trwałych, 6 miesięcy?

 6. Po co pakować się w amortyzację na 5lat bierzemy sam.w leasingu na 36mc potem wykup na siebie prywatnie i po pół roku sprzedaż bez żadnych opłat i to jest cały zysk oczywiście sam.straci na wartości po 3 latach.

 7. Jeżeli na fakturze jestem właścicielem połowy auta, które kosztowało 60 tyś zł, a drugą połowę po kilku latach otrzymałem w postaci darowizny, to czy mogę wprowadzić auto do środków trwałych i amortyzować od kwoty 30 tyś zł?

 8. Jeśli dobrze zrozumiałem to gdy kupię samochód za 60tys zł i mogę wrzucić w koszty 75% jego wartości to z podatku(licząc liniowe 19%) odzystam tylko 8,5tys zł a nie 12. Później sprzedaję go za 30, muszę zapłacić 6tys dochodowego więc na całej operacji jestem tylko 2500 do przodu a nie 6000. Czy coś źle zrozumiałem?

 9. A jeżeli po okresie amortyzacji , czyli po pięciu latach zamiast sprzedać samochód odprowadzając podatek dochodowy oddam go w darowiźnie komuś z najbliższej rodziny tak aby nie płacić podatku to wówczas ta osoba może sprzedać ten samochód i nie płacić podatku dochodowego ? Mam rację czy się mylę?

 10. Mam pytanie odnośnie samochodu.
  Kupiłem samochód 3 lata temu i żeby płacić mniejsze ubezpieczenie tata jest właścicielem a ja jestem współwłaścicielem, teraz zakładam firmę i tu się pojawia pytanie czy jako wspolwlasciciel samochodu mogę go wrzucić w koszty firmy i odliczać koszty eksploatacji?

 11. Witajcie ,
  W oparciu o przedstawiony przykład samochodu używanego za 60tyś , oraz 30 miesięcznej formy amortyzacji w cyklu mieszanym chciałbym wyjaśnić wartość amortyzacji która dotyczy tylko i wyłącznie kwoty zakupu .

  Czy jeżeli kupiliśmy samochodów za 60 tyś zł -> dodaliśmy do listy środków trwałych i założyliśmy 30 miesięczny okres amortyzacji , to wówczas odliczamy 2tyś zł miesięcznie , czy jest to 75% tej kwoty -czyli 1500zł do odliczenia miesięcznie ?

  Czy te 75% amortyzacji dotyczy ceny netto zakupu czy tylko wszelkiego rodzaju kosztów tak jak było wspomniane : np. cena paliwa , naprawy , ubezpieczenie itd ? .
  Dziękuję za wyjaśnienie .

 12. Amortyzuję auto za 25000 wprowadzone do działalności oświadczeniem. Chciałbym ja podarować rodzicom po 18 miesiącach amortyzacji. Czy w takim przypadku nałożony jest na mnie obowiązek zapłaty podatku i VAT?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!