Wyposazenie sklepu z odzieza uzywana

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i akcesoria są potrzebne w sklepiku z owocami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i wystawia produkty mięsne do sprzedaży. Jest dużo sposobów chłodni, które sprawdzą się w handlu: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z narzędziami mrożącymi, w jakich zapisuje się mięso – wśród nich odnawia się witryny, zamrażarki, wyspy czy też szafy mroźnicze. Ciekawym pomysłem, szczególnie w krótszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto trzymać nie ale w składzie, lecz i w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Zapisuje się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Przydatna istnieje ponad lada ekspediencka, na jakiej wycina się i pakuje towar. W większych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, będącego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w sklepie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna mieć dosyć wyjątkowy i dostępny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak a klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do cięcia mięsa z kością. Także jest z nożami do cięcia mięsa, jeszcze nie warto na nich oszczędzać. Z zmianie dobra krajalnica powinna posiadać regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest wyposażenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na wymaganie klienta. Aczkolwiek nie istnieje wtedy normalny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna jest jeszcze kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Przydatne jest same zainstalowanie klimatyzacji, która wspaniała jest w utrzymaniu optymalnej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Istotne jest zarówno oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin znajdujących się na wystawy.