Luszczyca bezplodnosc

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż korzystają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Wpływa to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w zyski i warzywa i doprowadzanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może liczyć też podłoże genetyczne. Warto zabrać więc pod uwagę głównie w wypadku, gdy u partnerki dołączyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi wtedy mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności potrafi być jednocześnie przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi stanowić wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które sprawiać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć także o Systemie Kallmana. Jest więc zaburzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem są znacznie małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.