Czy powinienem kupić samochód używany na aukcji?

0
578

Podczas gdy można uzyskać świetną ofertę i okazyjny samochód na aukcji, kupno używanego samochodu w ten sposób nie zawsze jest idealnym sposobem na zakup samochodu, są lepsze sposoby.

Jeśli kupujesz używany samochód po raz pierwszy lub wiesz niewiele o samochodach, kupowanie na aukcji nie jest wskazane. Być może największym problemem przy zakupie samochodu na aukcji jest to, że masz bardzo mało ubezpieczenia, na które można się oprzeć, jeśli będzie jakiś problem z samochodem. Wynika to zwykle z tego, że dom aukcyjny wydał zastrzeżenie, co wielu robi, co stwierdza coś takiego jak „sprzedany jak widać”.

Chociaż wiele towarów jest objętych ustawą o sprzedaży towarów, niektóre sprytniejsze domy aukcyjne mogą obejść ten problem, zmieniając warunki sprzedaży, odbierając prawa kupujących wynikające z ustawy.

Jeśli chcesz kupić samochód na aukcji, dobrze jest odwiedzić dom aukcyjny kilka razy, zanim zdecydujesz się licytować samochód. W ten sposób możesz przyzwyczaić się do używanej terminologii i sposobu działania domów aukcyjnych. Wskazane jest również zabranie ze sobą kogoś, kto wie coś o samochodach, kiedy zdecydujesz się na zakup.

Większość domów aukcyjnych będzie miała dni podglądu, w których przed licytacją spojrzysz na samochód. To da ci dobrą okazję, aby spojrzeć na pojazd.

Rozsądnie byłoby rozważyć wykonanie kontroli danych pojazdu, która jest usługą sprawdzającą historię pojazdu. Pokażą naprawdę cenne rzeczy, takie jak to, czy samochód został skradziony, czy zmieniony przebieg itp.

Na koniec ważne jest, aby znać swój limit wydatków. Nigdy nie kusz się, aby przekroczyć ten limit, bez względu na to, jak dobra może się wydawać.