Czy powinienem sprzedać samochód?

0
571

Możesz przekazać swój samochód na cele charytatywne i odliczyć wpływy brutto ze sprzedaży, jeśli wpływy te przekraczają 500 USD.

Jeżeli żądana wartość przekazanego pojazdu silnikowego, łodzi lub samolotu przekracza 500 USD, a przedmiot jest sprzedawany przez organizację charytatywną, żądana wartość podatnika jest ograniczona do wpływów brutto ze sprzedaży.

Organizacja charytatywna musi powiadomić dawcę w ciągu 30 dni od sprzedaży o kwocie wpływów brutto. Jeśli jednak organizacja charytatywna doda ulepszenia do pojazdu, organizacja charytatywna musi powiadomić darczyńcę w ciągu 30 dni od datku. Jeśli organizacja charytatywna polepsza pojazd, dawca może odliczyć wartość rynkową pojazdu.

W rzeczywistości znacznie lepiej jest, jeśli podatnik może odliczyć wartość rynkową pojazdu, ponieważ zwykle istnieje spora różnica między postrzeganą wartością rynkową a faktycznymi wpływami, a różnica ta może wynosić dosłownie tysiące dolarów.

Jedno centrum darowizn na samochody twierdzi, że od 1992 r. Przetworzyło ponad 500 000 darowizn na samochody, co stanowi około 30 000 samochodów rocznie.

Czy wiesz, że możesz również przekazać darowizny na łodziach i przyczepach kempingowych?
Więc jeśli ciocia Dora umiera i zostawia żaluzje na podjeździe, być może jest to atrakcyjny sposób na pozbycie się samochodu, zwłaszcza, że ​​i tak się nie uruchamia.

Ale poczekaj! To nie jest takie proste.
Gdzie jest tytuł samochodu? Nie w schowku? Możesz mieć problem
Możesz mieć również problem, jeśli tytuł jest wspólny, powiedzmy ciocia Dora i wujek Nick.
Jeśli ciocia Dora umrze, a wujek Nick nadal żyje, pojawią się różnego rodzaju problemy.

A co z kontrolą emisji pojazdów, czy samochód był w nie wyposażony, czy były wyłączone?

Kiedy przekazujesz darowiznę na samochód charytatywny:
Otrzymujesz darmowy odbiór pojazdu, niezależnie od tego, czy Twój samochód przekazuje darowiznę, czy nie. W niektórych przypadkach firma faktycznie włoży nowy akumulator do samochodu, aby go ponownie uruchomić.
Unikasz mylących dokumentów i kłopotów ze Smogiem.

Jak to działa:
Zadzwoń do wiarygodnej firmy ds. Darowizn pojazdów.
Przebędą twoje informacje przez telefon, zajmą się wszystkimi dokumentami DMV, odbiorą twój pojazd, zorganizują sprzedaż na aukcji i przekażą wpływy na cele charytatywne.

Jeśli Twój darowany pojazd / statek sprzedaje za mniej niż 500 $, potwierdzenie podatkowe otrzymujesz w momencie odbioru pojazdu.

Rzeczywiste wpływy netto z przekazanego samochodu wydają się wahać w granicach 400 USD.
We wszystkich przypadkach darowiznę na samochód charytatywny sprzedaje się oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę, w ramach dobrze zorganizowanej aukcji pojazdów charytatywnych.

Musisz mieć certyfikat tytułu.

Niektóre firmy zagwarantują również, że jeśli twój darowany samochód otrzyma bilet po dacie datku, zajmą się Twoim biletem i gorliwie będą z nim walczyć, abyś nie musiał się tym martwić.

Samochody są sprzedawane na aukcjach publicznych, ponieważ ludzie po prostu płacą więcej na aukcji za samochód niż u dealera.

Ponadto, jeśli samochód jest uruchomiony w czasie aukcji, ludzie zapłacą więcej, dlatego zaleca się przywrócenie go do stanu technicznego podczas odsprzedaży.